האם כדאי לקנות יותר מקורקינט ממונע אחד למשפחה?

קורקינט ממונע יכול להיות כלי הרכב השימושי ביותר שיהיה לכם

הרחובות של הערים הגדולות מלאים באנשים הרוכבים על אופניים חשמליים או קורקינטים ממונעים, במקביל למכוניות הרבות. הפופולריות של כלי הרכב הדו גלגליים עלתה לשיא חדש בשנה האחרונה  ולמעשה, רכישה של כלי כזה היא כבר הרבה מעבר לטרנד אופנתי או לסמל סטטוס. צעירים ומבוגרים כאחד, משתמשים בקורקינט שלהם להתנהלות השוטפת של חיי היום יום ורואים בהם חלק בלתי נפרד מחייהם. עבור מי שמעוניין לחסוך בכסף על דלק, לא לבזבז זמן בפקקי התנועה ובמקום כל זה ליהנות מתחבורה עצמאית ויעילה – זהו כנראה הפתרון. אבל האם כדאי להשקיע ברכישה של יותר מכלי אחד הביתה? רק אם מסתכלים על כל הנדבכים של הרכישה הלא כל כך זולה הזו.

לאילו גילאים מתאימה הרכיבה על קורקינט ממונע?

חשוב להבין כי קורקינטים חשמליים הם, בעצם, כלי רכב לכל דבר והם רחוקים שנות אור מ"אחיהם" המכאניים. מדובר במהירויות שונות, ביכולות שליטה אחרות שנדרשות מן הרוכב וכמובן גם סיכונים רבים יותר, שיש לקחת בחשבון. כאשר אדם מתכוון לרכוש קורקינט שכזה ולרכוב עליו בעצמו, חשוב להתאים לו את הדגם הרלוונטי ועוד לפני כן – מוטב שיתנסה ברכיבה על דגם דומה וירגיש האם זה מתאים עבורו. למרות כל זה, אי אפשר לתחום את טווח הגילאים הרלוונטי לרכיבה אלא להפך – עושר הדגמים שמגיע לשוק הישראלי, דווקא מאפשר הן לנערים ונערות צעירים והן למבוגרים ליהנות מכלי הרכב הפשוט הזה ולצרפו אל חייהם.

האם משתלם לרכוש יותר מרכב דו גלגלי אחד הביתה?

במשפחות שבהן ישנם ילדים מתבגרים, לרוב מדובר ביותר מילד אחד במשפחה ששייך לקבוצת הגיל הזו. המשמעות היא, שישנם לפחות שניים או שלושה רוכבים פוטנציאליים על קורקינט ממונע או אופניים חשמליים – אם לוקחים בחשבון את ההורים – באותו הבית. בהנחה ובני הנוער שבמשפחה לומדים כולם במסגרות קרובות לבית והרכיבה על קורקינט בבקרים, בדרך לבית הספר, אכן רלוונטית מבחינת המרחק – כדאי לשקול לרכוש יותר מכלי אחד בלבד. זה נכון שהמחירים של אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים הם לא זולים, במיוחד עבור הדגמים החדישים יותר והמתקדמים. זאת בדיוק הסיבה לכך שחשוב להתאים את הדגם הספציפי באופן ייעודי לרוכב העתידי עליו. בצורה כזו, ניתן יהיה להסתפק בדגמים פשוטים יותר עבור מי שזקוק לקורקינט לרכיבה קצרה. בצורה כזו, יינתן מענה נהדר לכל בני המשפחה הזקוקים לתחליף למכונית או לתחבורה הציבורית, מבלי להיכנס להוצאות גבוהות מדי.

איך רוכשים קורקינטים בזול?

חיפוש אחר מבצעים ברשתות של אופניים וקורקינטים, בוודאי יועיל עבור מי שמתכנן רכישה של כמה כלים בו זמנית. למרות המחירים האטרקטיביים שככל הנראה תמצאו בחנות, אל תוותרו על נסיעת מבחן – בין אם בהתנסות בחנות עצמה ובין אם בסיוע של חברים, שכבר יש להם כלי כזה. הדיוק בבחירת הדגם, יכולה להפוך את הרכיבה שלכם להרבה יותר מפרקטית ולגרום לכם ליהנות מכל רגע על הפריט הנהדר הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *