עוזבים את העבודה? בדקו מהן הזכויות של עובדים שמתפטרים

פיצויי פיטורין

עובדים שמתפטרים לעיתים זכאים לקבל כספים וחבל שתוותרו

ההחלטה לעזוב את הארגון שבו אתם עובדים איננה פשוטה, גם לא עבור מי שבטוח לחלוטין שזהו המעשה הטוב ביותר בשבילו. גם אם נמאס לכם כבר מזמן מההגעה היומיומית למקום עבודה שאינכם אוהבים, אין ספק שהיום האחרון בתפקיד יהיה מלווה במעט עצב. חשוב שלא תתנו לאי הנעימות או לתחושות הקשות להשפיע עליכם, זאת משום שגם בהיותכם הצד שיזם את סיום ההעסקה – אתם עדיין זכאים לתנאים מסוימים ולזכויות, אשר עשויות להיות שוות הרבה מאוד כסף. בקיאות בנושא של זכויות עובדים שמתפטרים, יכולה לעזור לכם  לסיים את תקופת ההעסקה שלכם בלי דאגות כלכליות, לפחות לא לטווח הקצר.

האם גם עובדים שמתפטרים זכאים לפיצויים?

הזכות לקבל פיצויי פיטורין איננה שמורה אך ורק לעובדים אשר סיום העסקה נעשה על ידי המנהלים שלהם. גם מי שבוחר מרצונו לעזוב את מקום עבודתו, זכאי לקבלת פיצויים בתנאים מסוימים. החוק מגדיר מקרים מסוימים שבהם ההתפטרות הנעשית ביוזמת העובד, תזכה אותו בפיצויים, למשל:

  1. התפטרות בגלל הרעה ממשית בתנאי העבודה.
  2. התפטרות לצורך טיפול בילד – בין אם מדובר בתינוק שנולד, או שאומץ.
  3. עזיבה בכדי לטפל בבן משפחה שבריאותו לקויה ומחייבת השגחה צמודה.

סיבות כאלה ואחרות נוספות, נחשבות בעיני החוק הישראלי כמצדיקות קבלת פיצויי פיטורים מלאים, כאילו העובד פוטר על ידי מנהליו. באופן טבעי, כאשר עובד עוזב את תפקידו רק כי מיצה את התפקיד והוא איננו עומד תחת הגדרות החוק, הפיצויים לא יהיו בהיקף מלא, אך הוא כן יהיה זכאי לקבלת כספים מסוימים – אותם כספים שהופרשו על ידו לקרנות הפנסיה ושאותם הוא יכול לבחור לפדות באופן מיידי, או "לשמור" אותם בתוך הקרן עד למועד הרלוונטי לפתיחתה, בגיל מבוגר.

מה עושים כאשר ההנהלה מנסה למנוע זכויות מהעובד?

גם אם העזיבה נעשית שלא על רקע המצדיק פיצויים מלאים ו"רגילים", עדיין אנשי ההנהלה אמורים לסייע לעובד להשלים את הליך העזיבה שלו, לרבות מתן מידע והנפקת מסמכים רלוונטיים. ייתכן שימוש עתידי בתלושי משכורת, למשל, לצורך הגשת בקשה להחזרי מס או לקבלת דמי אבטלה, אך מנהלים מסוימים עלולים "לעשות דווקא" ולא לאפשר לעובד שהתפטר לקבל את מלוא האינפורמציה שאמורה לעזור לו למצוא מקור פרנסה עתידי. לעיתים, סכסוך עבודה שכזה יכול לגלוש לפסים לא נעימים ולמניעת זכויות בסיסיות של עובד, לכן לפני כל צעד בסיטואציה שכזו מוטב להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני עבודה, אשר יכול להעניק לעובד שהתפטר כלים להתמודדות נכונה יותר עם המצב.

אילו מסמכים כדאי לשמור לפני ש"סוגרים עניינים" עם מקום העבודה?

כדאי לשמור תלושי שכר ומסמכים עליהם חתם העובד, הקשורים לקרן פנסיה, קרן השתלמות או מנהלים וכל גורם פיננסי אחר. בבוא היום, ייתכן שטפסים חשובים אלו יסייעו לאותו אדם להשיג כספים "חבויים" וליהנות מהטבות מס שונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *