דרכון ספרדי – מה צריך לעשות בכדי לקבל אותו?

הוצאת דרכון ספרדי יכולה לפתוח לכם דלתות בכל העולם

יהודים שהם צאצאים של מגורשי ספרד, זכאים לקבלת דרכון ספרדי, אשר נחשב לדרכון נחשק מאוד בקרב ישראלים. המודעות ליתרונות הרבים שבהוצאת דרכון זר, בנוסף לזה הישראלי, הלכה וגברה בשנים האחרונות וכיום מדובר בתהליך שרבים מבין הזכאים אכן בוחרים לעבור. בין היתרונות העיקריים של אחזקת דרכון שכזה, היא העובדה שניתן להיכנס באמצעותו לארצות הברית ללא ויזה, מה שנחשב לסוג של חלום עבור מי מבין אזרחי המדינה המעוניינים להגיע לביקורים באמריקה מבלי להתעכב במשך שעות בשגרירות האמריקאית בארץ בכל פעם מחדש. מעבר לכך, הדרכון הזה פותח דלתות בכל העולם ובפרט באירופה, שבה מחזיקי הדרכון יכולים לעבוד וללמוד ללא כל אישור מיוחד נוסף.

למה כדאי להוציא דרכון ספרדי?

אם שאלתם את עצמכם איך מקבלים אזרחות ספרדית ולמה כדאי להשקיע בכך זמן ומאמץ, כדאי שתדעו שלמרבה הצער – הדרכון הישראלי הנוכחי שלכם, הוא פעמים רבות סוג של מהמורה. עבור מי שמנסה לפרוץ, מבחינה מקצועית, מחוץ לישראל, הוצאה של דרכון זר יכולה ללא ספק להקל על ההתנהלות הבירוקרטית, של כל מה שקשור בלימודים בחו"ל או עבודה. המתח הפוליטי ברחבי העולם אינו מסייע לאזרחי ישראל, המעוכבים פעמים רבות בנמלי תעופה בינלאומיים רק בשל מדינת המקור ממנה הגיעו. הוצאת דרכון מספרד, פוטרת אנשים רבים מעיכובים שכאלה ומאפשרת להם להרגיש כמו אזרחי אירופה החופשייה כולה, בכניסתם אל ארצות היבשת ובצאתם ממנה, לכל צורך שהוא.

מי זכאי לקבלת אזרחות ספרדית?

הזכאות לקבלת הדרכון הספרדי ניתנת לאחר הוכחה שהמבקשים הינם, אכן, צאצאים לאנשים יהודים אשר גורשו מספרד. ישנם רבים מבין הישראלים שנולדו כאן, אשר הוריהם עלו לארץ מאחת מהמדינות אליהם ברחו מגורשי ספרד והם אינם יודעים זאת בכלל. מדובר ביהודים שברחו לפני שנים רבות מספרד אל ארצות אחרות טורקיה, אלג'יר, מצרים, מרוקו ועוד מדינות רבות נוספות. לעיתים ניתן יהיה למצוא בשם המשפחה "רמז" על השייכות למגורשי ספרד, אך יש לא מעט אנשים עם שם משפחה שלא נשמע "מזרחי" ומכאן שהם עלולים לפספס את ההזדמנות האדירה לקבלת הדרכון הנחשק.

איך פועלים לקבלת הדרכון וכמה זמן זה לוקח?

הגשת הבקשה לקבלת הדרכון הספרדי מלווה בהרבה בירוקרטיה ובצורך למצוא הוכחות בכתב על השייכות למגורשי ספרד, כמו גם הגשת טפסים רבים ובעיקר – דורשת הרבה מאוד סבלנות. מדובר בהליך מורכב שעשוי לארוך חודשים ואפילו למעלה משנה, מה שלעיתים מנמיך משמעותית, עבור זכאים, את המוטיבציה לפעול לקידום ההליך. עם זאת, ישנם אנשי מקצוע כמו עורכי דין המתמחים בנושא הוצאת דרכונים זרים, אשר יכולים להקל מאוד על התהליך עבור הזכאים לקבלת הדרכון ולפעמים מסייעים לזירוז שלו. כאשר בסופו של התהליך מושגת האזרחות הספרדית והדרכון עמה, נראה שמדובר במאמץ משתלם, אשר מקל מאוד על המשך חייהם של מי שטרח בכדי להשיג את הדרכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *